[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اولین همایش در‌سال‌1395‌::
دومین همایش در‌سال‌1396::
نشست‌های تخصصی::
تقدیرنامه های همایش::
مقالات::
برگزارکنندگان::
ثبت‌نام در همایش::
ارسال مقاله::
برنامه‌های جانبی::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
آرشیو اخبار::
::
برگزارکننده همایش


AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
به نظر شما مطالب این سایت تا چه اندازه توانسته اطلاعات شما را در حوزه اقتصاد شهری افزایش دهد؟
خیلی زیاد
زیاد
متوسط
کم
خیلی کم
   
..
:: رئیس همایش بین‎المللی اقتصاد شهری مطرح کرد ::

AWT IMAGE

رئیس همایش بین‌المللی اقتصاد شهری با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد درآمدهای کلانشهرهای کشور ناپایدار است، گفت: از این رو پایدارسازی درآمدهای شهری، یکی از مؤلفههای اساسی اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی در حوزه اقتصاد شهر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن علمی اقتصاد شهری، دکتر حسین محمدپورزرندی؛ رئیس همایش بینالمللی اقتصاد شهری با اشاره به اینکه یکی از مهمترین محورهای این همایش، مطالعه و بررسی روشهای نوین کسب درآمدهای پایدار در حوزه مدیریت شهری است، گفت: به طور مشخص نیز یکی از محورهای همایش با عنوان «قیمت‌گذاری خدمات شهری، تأمین مالی و درآمدهای شهری»، به مسأله پایدارسازی درآمدی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه منظور از درآمد پایدار در مدیریت شهری، درآمدهایی هستند که دارای سه مؤلفه استمرار، سالم بودن و مطلوبیت باشند، گفت: از یک سو، این درآمدها نباید تحت تأثیر بی‌ثباتیهای اقتصادی یا اجتماعی دچار خدشه شوند، از سوی دیگر باید جنبه‌های حفظ محیط‌زیست را لحاظ کرده باشند و در نهایت، در بسط و توسعه عدالت اقتصادی و اجتماعی، مؤثر و کارا عمل کنند.

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، با بیان این‎که به طور متوسط بیش از ۷۰  درصد از درآمدهای مدیریت شهری در کشور ناپایدار است، گفت: برای مثال بررسی درآمدهای شهرداری تهران در بازه زمانی ۸۵-۷۸۵ نشان می‌دهد که رقمی بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد از درآمدها، وابسته به بخش ساخت و ساز بوده که غالباً جزو درآمدهای ناپایدار به حساب می‌آیند.

عضو هیأت علمی دانشگاه با اذعان به اینکه مهمترین منابع درآمدی پایدار در حوزه مدیریت شهری به عوائد حاصله از عوارض نوسازی، پسماند، کسب و کار، مالیات بر مستغلات و خودرو و بهای خدمات عمومی شهری اطلاق می‌شود، گفت: در مقابل عوارض ناشی از فروش مازاد تراکم، تخلفات ساختمانی، دریافت عوارض بر پروانه‌های ساخت و زمین‌های بایر؛ از جمله درآمدهای شهری ناپایدار هستند.

پورزرندی با اشاره به این‌که می‌توان پایدارسازی درآمدهای شهری را یکی از مؤلفه‌های اساسی اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی در اقتصاد شهری قلمداد کنیم، یادآور شد: امروز، تجارب موفق شهرهای توسعه‌یافته در زمینه ارتقای سهم درآمدهای پایدار در پیش‌روی ما قرار دارد که بررسی و مطالعه این دستاوردها و بومی‌سازی آنها می‌تواند یک گام به جلو برای بهبود وضعیت مدیریت شهری در ایران باشد.

وی گفت: امروز کلان‌شهرهای توسعه‌یافته جهان؛ همچون لندن، نیویورک، سئول، توکیو و ...، با استفاده از توان بخش خصوصی توانسته‌اند در تأمین مالی پروژه‌های شهری، موفقیت چشم‌گیری به دست آورند و از سوی دیگر، سهم درآمدهای ناپایدار را تقریباً به طور متوسط به کمتر از ۳۰ درصد برساند.

پورزرندی با اذعان به اینکه کیفیت زندگی قریب به ۷۰ درصد از مردم جهان در عصر جدید، با سطح و میزان خدمات مدیریت شهری پیوند خورده است، گفت: در بسیاری از کشورها، نقش دولت‌های محلی روزبه‌روز در حال افزایش است؛ زیرا اغلب این نهادها، به طور مستقیم با جزئیات زندگی مردم در تعامل هستند.

رئیس همایش بین‌المللی اقتصاد شهری، با بیان اینکه ما به اندازه توان خود تلاش داریم تا گره‌ای از مشکلات اقتصادی شهرها بگشاییم، گفت: رویکرد اصلی این همایش نیز دستیابی به راهکارهای واقعی برای حل مسائل مبتلا به شهرها و به ویژه کلانشهر تهران است.

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA code
::
دفعات مشاهده: 1049 بار   |   دفعات چاپ: 462 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 45 queries by YEKTAWEB 3862